Google dodał w do swoich Dokumentów szablony CV w języku polskim. Aby skorzystać z nowych szablonów (zupełnie za darmo), należy wejść na stronę docs.google.com. W górnej części witryny zostaną wyświetlone przykładowe pozycje z galerii szablonów. Klikając Galeria szablonów na ekranie wyświetli ich się znacznie więcej. Jeśli u siebie ich nie widzisz, to przejdź do ustawień i zaznacz pole przy funkcji Wyświetlaj ostatnio używane szablony na ekranach głównych.

Szablony CV

Szablony CV w GDocs

Szablony są również dostępne w aplikacji mobilnej Dokumenty Google, więc swój życiorys przygotujesz w każdych warunkach, o każdej porze, nawet w ostatniej chwili. W aplikacji mobilnej należy nacisnąć przycisk z ikoną „plusa”, a następnie zamiast opcji Nowy dokument trzeba wybrać Wybierz szablon.

Szablony CV

Szablony CV

Przykładowy szablon

Motyw nowoczesny:

Szablon CV – motyw nowoczesny

Szablon CV – motyw nowoczesny

Druk CV

Po uzupełnieniu swojego życiorysu o swoje dane, możesz go udostępnić (niebieski przycisk Udostępnij w prawym górnym rogu), skopiować do niego link (Udostępnij -> Uzyskaj link do udostępniania) lub pobrać w jednym z wielu formatów.

Najlepszym formatem do druku na domowej drukarce lub w drukarni cyfrowej jest format PDF. Aby pobrać plik PDF wybierz z menu Plik -> Pobierz jako -> Plik PDF (.pdf). Taki plik możesz dostarczyć do nas za pomocą e-mail lub przynieś na pendrive.